Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Covasna

Se recruteaza si din

Brașov, Sfântu Gheorghe

Pentru o renumita companie multinațională din industria bunurilor de larg consum, leoHR recrutează:

Coordonator Producție Linie Ketchup - Covasna

Responsabilități:

•             Întocmește planul de producție pe baza forecastului lunar de vânzări;

•             Stabilește necesarul de ingrediente și ambalaje necesare realizării planului de producție agreat;

•             Întocmește rețetele de fabricație și se asigură de aplicarea corectă în producție;

•             Elaborează proceduri și instrucțiuni de lucru la echipamentele din fabrică;

•             Implementează și întreține sistemul de monitorizarea a producției bazat pe indicatorii de performanță stabiliți;

•             Se asigură de introducerea corecta a datelor legate de producția zilnică în sistemul informatic al companiei;

•             Stabilește rolurile și deleagă responsabilități oamenilor din subordine;

•             Răspunde ca produsele finite rezultate să se încadreze în parametrii calitativi agreați;

•             Participă, împreună cu departamentul de Calitate, la implementarea sistemelor de calitate, IFS, HACCP, OFSS;

•             Coordonează, împreună cu coordonatorul tehnic, proiectele privind implementarea unor noi tehnologii sau îmbunătățiri ale tehnologiei existente pentru creșterea eficienței;

•             Răspunde de sistemul de evaluare a personalului din subordine, stabilește programe pentru îmbunătățirea cunoștințelor angajaților, răspunde de gradul de motivare a angajaților din fabrică.

Candidatul ideal:

•             Absolvent de studii superioare;

•             Cunoștințe de lucru în industria alimentară, cunoștințe de bază financiare și de analiza costurilor;

•             Cunoștințe HACCP și alte sisteme de calitate;

•             Operare PC: Windows, Excel, Word;

•             Orientat către rezultate;

•             Abilități de comunicare, rezolvarea problemelor, organizare, planificare, lucru în echipă.