Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Ana Ipătescu, Târgu Jiu

Descrierea companiei:

SC DOMUS SRL Tg-Jiu, firma producatoare de usi si ferestre din lemn stratificat, usi pentru interior, scari interioare, amenajari interioare si exterioare din lemn, mobilier angajeaza:

COORDONATOR PRODUCTIE:

Candidatul ideal

- Experienta in domeniu – constituie avantaj
- Persoana ordonata, meticuloasa, dinamica, flexibila in abordarea problemelor, cu abilitati dezvoltate de organizare, negociere si coordonare;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Planificare eficienta a timpului de lucru prin incadrarea in termene limita;
- Disponibilitate pentru program prelungit in cazul in care nu se respecta termenul limita stabilit initial;
- Inventivitate si creativitate, precizie si capacitate de adaptare la cunostinte noi;
- Studii medii;

Descrierea jobului

- Participa impreuna cu superiorii sai la intocmirea planului de realizari, a target-ului firmei;
- Organizeaza si participa la sedintele de productie zilnice.
- Planifica si coordoneaza activitatea oamenilor din subordine in vederea realizarii productiei planificate, in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale firmei;
- Planifica ordinea comenzilor in productie urmarind folosirea cat mai eficienta a capacitatii de productie;
- Urmareste folosirea cat mai eficienta a materiei prime;
- Stabileste ordinea de intrare in productie a comenzilor in functie de stocurile de materiale, procesele de productie si capacitatea de productie pentru a asigura realizarea indicatorilor cantitativi si calitativi existenti;
- Analizeaza previziunile de comenzi;
- Efectueaza calculele si analizeaza neincadrarile, luand masuri care sa imbunatateasca productivitatea si sa scada rebuturile/neincadrarile;
- Analizeaza motivele nerespectarii termenelor, luand masurile necesare pentru rezolvarea lor;
- Asigura formarea continua a angajatilor din productie, cresterea eficientei, productivitatii, calitatii produselor;

Punct de lucru: str. Ana Ipatescu, nr. 105, Tg-Jiu, jud. Gorj

Beneficii:

- pachet salarial atractiv;

- locuinta de serviciu;
- bonusuri in functie de performante;
- mediu dinamic si profesionist.