Acest job nu mai este activ.

Coordonator Platou Comercial - Constanta

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Constanța; Galați; Tulcea

10 ani de experiență, peste 600 de colegi în 10 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria și Ucraina. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE AcademyMediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali:

 Comercial

 Financiar-Contabil

 Resurse Umane

 Logistică și Transport

 Support și Dezvoltare IT

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 10 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

Candidatul ideal

Căutăm o persoană dinamică, comunicativă, cu spirit comercial și capacitate de organizare pentru a se alătura Departamentului Comercial din Constanta.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :

- Experiență minim 5 ani în coordonare de echipe/people management şi în lucrul pe bază de KPI's ;

- Bune abilități de comunicare, negociere și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții internationali;
- Reale calitati de adaptare, pragmatism si leadership;
- Experiența intr-o companie multinationala si interactiunea cu clienti internationali - reprezinta avantaj;
- Disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca sa, bune abilități de organizare și o atitudine proactivă;
- Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (nivel minim B2 conversational si scris);
- Cunoașterea limbii franceze reprezinta un avantaj;
- Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet, SAP (reprezinta avantaj ).

Descrierea jobului

În calitate de Coordonator Platou Comercial Constanta, principalele misiuni vor fi :

- Coordonarea unei echipe de aproximativ 30 de persoane din cadrul departamentului de achizitii ;
- Asigurarea unui management de proximitate pentru o echipa de manageri comerciali(manageri de buyeri internationali);
- Contribuie la trasarea strategiei pentru platoul comercial (departamentul de achizitii internationale) si se asigura ca aceasta este pusa corect in aplicare;
- Participa la proiecte strategice, propune actiuni pentru imbunatatire si progres astfel incat sa contribuie la cresterea rezultatelor si a performantei generale a proiectului Achizitii Internationale;
- Colaboreaza atat cu celelalte echipe din cadrul companiei cat si cu echipele clientului extern;
- Acompanierea, motivarea si verificarea echipelor pentru atingerea obiectivelor stabilite;
- Asigurarea transferului de task-uri către managerii echipelor de buyeri internationali;
- Devoltarea unei ambiante de lucru pozitive, asigurand coaching-ul cotidian individual si colectiv al managerilor;
- Analizarea rezultatelor si propunerea de actiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite.

Beneficii :

- Formare la nivelul companiei si internaţional;
- Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
- Pachet salarial si mediu de lucru atractive.