Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Administreaza serverele si reteaua de comunicatii.
  • Asigura suportul necesar utilizatorilor de PC-uri, aplicatiilor de afaceri si infrastructurii IT
  • Asigura/asista/coordoneaza implementarile noi de software office si aplicatii de business, precum si implementarile de platforme hardware.
  • Analizeaza si compara ofertele furnizorilor de echipamente, in vederea reducerilor de cost.
  • Pregateste bugetul anual de IT si monitorizeaza in permanenta costurile.
  • Asista la implementarea upgrade-urilor de software in asa fel incat sa corespunda cu standardele companiei.
  • Asigura in permanenta monitorizarea si buna functionare a serverelor.
  • Asigura/asista efectuarea backup-urilor periodice ale informatiilor de business
  • Negociaza si mentine contactul cu furnizorii de produse si servicii IT.
  • Asigura existenta stocuri de consumabile pentru echipamentele IT pentru buna desfasurare a activitatilor zilnice.
  • Asigura procurarea de echipamente IT pentru mentinerea neitrerupta a circuitului de afaceri
  • Asigura conformitatea IT-ului companiei cu legislatia in domeniu
  • Mentine la zi inventarul hardware si software.
  • Monitorizeaza echipamentele de retea pentru asigurarea continuitatii comunicatiei.
  • Asigura securizarea datelor companiei, atat din afara cat si de catre personal neautorizat
  • Planifica  scanarile automate ale programului antivirus in concordanta cu politicile IT ale companiei.

Cerinte:

  • Cunostinte generale de infrastructura IT si administrare baze de date
  • Capacitate de intelegere a proceselor de business si de documentare a acestora
  • Abilitati de coordonare a proiectelor de evaluare, dezvoltare, implementare, integrare, instruire si suport pentru aplicatiile de business
  • Abilitati bune de comunicare si lucru in echipa
  • Capacitate de analiza si atentie la detalii
  •  Cunostinte minime SQL server
  •  Cunostinte AX Dynamics – avantaj
  •  experienta minima 3 ani in coordonare de echipe IT/ proiecte de implementare aplicatii