Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

București

Îţi place să lucrezi cu numerele, să cunoşti mulţi oameni şi să lupţi pentru o cauză?
Asociaţia Învingem Autismul este locul potrivit pentru tine. Aici copiii cu tulburări din spectrul autismului învaţă, socializează, se distrează, sunt acceptaţi şi iubiţi. Vino în echipa noastră să ne ajuţi să îi susţinem! Pentru că fiecare copil are drepturi egale la educaţie.

CERINŢE

  • Absolvent de studii superioare preferabil în Marketing, Vânzări, Management, Relaţii Publice
  • Experienţă şi rezultate în strângerea de fonduri
  • Abilităţi excelente de comunicare verbală şi în scris, atât cu donatorii, cât şi cu reprezentanţi din media
  • Experienţă în social-media, în găsirea de soluţii online
  • Cunoştinţe de MS Office (Word/ Excel/ Power Point/ Outlook)
  • Sigur pe sine, confortabil în solicitarea de resurse financiare sau pro-bono
  • Aptitudini organizatorice, capacitate de planificare, respectarea termenelor limită
  • Viziune şi capacitatea de a prioritiza, de a-şi organiza activitatea, de a avea iniţiativă
  • Gândire analitică, orientată spre rezolvarea problemelor
  • Spirit pasionat să susţină cauza unei comunităţi

CONSTITUIE UN AVANTAJ:

  • Experienţă în mediul corporate, în relaţii cu clienţii şi/ sau vânzări
  • Cunoaşterea unei a doua limbi străine
  • Experienţa în mediul ONG şi voluntariat
  • Experienţa în managementul de proiect

DESCRIEREA JOB-ULUI

Responsabilităţi principale:

  • Coordonează şi implementează proiecte, campanii şi evenimente de strangere de fonduri, conform strategiei organizaţiei
  • Dezvoltă networking în mediul corporate şi ONG·
  • Lucrează împreună cu Directorul Executiv pentru a dezvolta un plan de strângere de fonduri - atât în sectorul corporate, cât și în ceea ce privește donatorii individuali
  • Actualizează baza de date cu informații exacte despre donatori și procesul de fundraising
  • Comunică eficient și constant cu donatorii (în persoană, prin telefon sau e-mail)
  • Abordarea directă a potenţialilor donatori sau sponsori şi solicitarea fondurilor destinate unui anumit proiect în diferite tipuri de audienţe
  • Monitorizează procesul strângerii de fonduri şi realizează rapoarte, follow-up, trimite scrisori de mulţumire
  • Identifică oportunităţile de finanţări şi granturi active
  • Coordonează și supervizează activități de research pentru identificarea de noi donatori și noi moduri de retenție a donatorilor existenți
  • Comunică cu mass-media pentru promovarea evenimentelor de strangere de fonduri
  • Reprezintă Asociaţia Învingem Autismul la evenimentele organizației și evenimente externe
  • Garantează pentru toate informațiile confidențiale folosite în exercitarea atribuțiilor.

BENEFICII:

  • Mediu de lucru plăcut şi dinamic
  • Participare la training-uri şi conferinţe
  • Program flexibil
  • Salariu motivant
  • Echipă veselă şi motivantă

Asociatia Invingem Autismul este o organizaţie neguvernamentală non profit care a fost înfiinţată în anul 2010 de un grup de părinţi dedicaţi. Ne-am dorit ca acest centru să fie „şcoala celor fără de şcoală”, un loc în care copiii cu tulburări din spectrul autismului să beneficieze de terapie, dar să îşi facă şi prieteni şi să se simtă acceptaţi.

În cadrul centrului de zi pentru copiii cu tulburări din spectrul autismului, alături de specialiştii în terapie ABA, familiile implicate și susținătorii apropiați, am reușit să formăm o comunitate, un loc pe care copiii noștri îl numesc acum școală.
La centrul Învingem Autismul copiii şi adolescenţii beneficiază de terapie unu la unu, într-un mediu adaptat fiecărui copil în parte.
Activităţile noastre sunt extrem de diverse, toate fiind ghidate de dorinţa de a le asigura acestor copii şi familiilor lor un mediu primitor de joacă şi învăţare, un spaţiu al toleranţei, bucuriei, şansa de integrare socială şi, mai ales, posibilitatea de a trăi frumos, înconjuraţi de specialişti şi prieteni, care să fie atenţi la nevoile lor speciale şi care să-i ocrotească.

În acesti primi 7 ani de functionare a centrului, am reușit:
- să asigurăm terapia a peste 60 de copii cu autism,
- să susținem integrarea în școala de masă a 15 copii cu autism,
- să organizăm sesiuni de informare pentru 150 de părinți și aparținători,să oferim peste 2000 de ore de curs pentru formarea specialiștilor in terapia ABA