Coordonator departament transporturi

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerințe:

- Nivel studii superioare/medii;

- Experiență de minim 2 ani în coordonare echipă;

- Experiență relevantă în domeniul transporturilor;

- Cunoștințe ale legislației în vigoare privind transportul în UE și la nivel global;

- Cunoștințe avansate de limba engleză;

- Cunoștințe excelente de operare MS Office;

- Cunoștințe utilizare SAP constituie avantaj;

- Abilități de planificare, organizare și monitorizare;

- Capacitate de lucru cu termene limită.

Descrierea jobului:

- Coordonează departamentul transporturi.

- Planifică și organizează distribuția produselor finite prin utilizarea mijloacelor de transport.

- Organizează transportul materialelor și materiilor prime necesare procesului de producție.

- Gestionează comunicarea cu furnizorii de servicii transport.

- Rezolvă situațiile neprevăzute, în vederea efectuării livrărilor în cele mai bune condiții, conform termenelor agreate și standardelor firmei.

- Întocmește și prezintă rapoarte conform procedurii de achiziție și transport în vigoare.

Ofertă (bonusuri, beneficii):

- Angajare cu contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

- Pachet salarial competitiv în funcție de perfomanțele individuale.

- Bonusuri trimestriale conform politicii companiei.

- Se asigură pachet complet de specializare și integrare la locul de muncă.

- Tichete de masă.

- Pachet beneficii flexibile (asigurare medicală, vouchere vacanță, decont transport).