Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Gestioneaza si monitorizeaza clientii aflați în procesul de colectare amiabila si judiciara;
  • Elaboreaza rapoarte si analize periodice privind activitatea de colectare.
  • Intretine bazele de date utilizate in activitatea de colectare.
  • Efectueaza demersurile necesare pentru transmiterea de sms-uri/notificari/somatii de plata transmise catre debitori în caz de neplata;
  • Efectueaza demersurile necesare in vederea initierii procedurilor legale de recuperare, pregatind documentatia necesara si transmiterea ei catre consilierul juridic;
  • Asigura recuperarea operationala a creantelor;
  • Raspunde solicitarilor/reclamatiilor primite de la client referitoare la componenta debitelor;
  • Intocmeste propunerile pentru write-off pentru cazurile in care au fost finalizate procedurile legale;

Cerinte:

  • Studii superioare (diploma licenta), de preferat economice, juridice sau tehnice.
  • Minim 2 ani experienta in activitatea de recuperare/colectare intr-o institutie bancara/leasing;
  • Cunoștințe avansate ale Microsoft Office (Excel, Word,Powerpoint);
  • Utilizarea aplicatiei Charisma / VCS  reprezinta un avantaj;
  • Nivel cunoasterea limba engleza mediu;
  • Responsabilitate, spirit de inițiativa, integritate, lucru în echipa și organizare;
  • Acuratete in modul de lucru, rigurozitate, atentie la detalii;
  • Abilitati dezvoltate de analiza si sinteza.