Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilităţi:

  • Planificarea si coordonarea vanzarilor pe gamele specifice, a cosmeticelor si dermatocosmeticelor, in farmaciile din zona desemnata;
  • Alinează planul de acţiune la obiectivele anule de vânzări şi profitabilitate, având ca rezultat atingerea potenţialului maxim al zonei:
  • Interpretează rapoarte de vânzări astfel încât sa identifice oportunităţi şi să elaboreze un plan de acţiune solid;
  • Gestionarea activităţii de dezvoltare în vederea creşterii intensive a afacerii pentru zona de competenţă;
  • Identifică oportunităţile de dezvoltare în mod continuu şi dezvoltă programe specific în acest sens;
  • Supervizează activitatea Beauty Advisor-ilor din zona desemnată
  • Pregatirea si dezvoltarea profesionala continua a rolului de Beauty Advisor din cadrul farmaciilor Help Net
  • Implementarea proceselor de induction pentru colegii Beauty Adviser nou angajati in primele luni de activitate
  • Oferirea de training si coaching pentru integrarea cu succes in noul rol si indeplinirea atributiilor in perioada de proba.
  • Formarea si dezvoltarea continua a compententelor tehnice pentru rolul de Beauty Adviser in ceea ce priveste  cunoasterea si vanzarea produselor din protofoliu non-farma, prin training si coaching
  • Asigura implementarea strategiei de fidelizare clienti, vanzari si marketing stabilite la nivel de companie pentru fiecare Beauty Adviser din farmaciile arondate.
  • Elaboreaza materiale de training, studii de caz, role-play si alte exercitii, in conformitate cu strategia de dezvoltare a Beauty Adviser-ilor avand ca scop final atingerea obiectivelor de afaceri.

Profil candidatului:

  • Experineta minim 2 ani in domeniul formarii de personal
  • Experienta in domeniul retail farma reprezinta un avantaj
  • Abilitati de faciliare, instruire si dezvoltare profesionala
  • Abilitati de comunicare, relationare si oferire de feedback
  • Gandire analitica, capacitate de sinteza si de a actiona proactiv
  • Persoana sociabila, ordonata, pozitiva, inspirationala pentru ceilalti
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunostinte MS Office - nivel avansat

Ce oferim:

  • Pachet salarial atractiv, bonuri de masa si bonusuri de performanta;
  • Acces gratuit la programe de formare profesionala si dezvoltare personalaOportunitati de avansare in cariera intr-un mediu de lucru dinamic si motivant.