Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Munchen, Sibiu

Se recruteaza si din

București

Descrierea jobului

  • Planificarea, coordonarea si monitorizarea activitatilor de resurse umane din sfera administrativa si de salarizare la nivelul companiei;
  • Coordonarea activitatilor recurente privind procesele de incheiere si reziliere a contractelor de munca, elaborarea si modificarea documentelor administrative specifice activitatii de resurse umane;
  • Actualizarea si comunicarea la nivelul companiei a modificarilor organizationale aprobate: organigrama, ROI, CCM, proceduri interne;
  • Coordonarea activitatii de intocmire si verificare a pontajelor;
  • Verificarea si supervizarea calculului salarial la nivel de companie (inclusiv verificarea notelor contabile aferente)
  • Calculul indicatorilor de performanta specifici activitatilor administrative si de salarizare, analiza rezultatelor si elaborarea propunerilor de imbunatatire a acestora;
  • Analiza studiilor de piata disponibile si elaborarea stategiilor de compensatii si beneficii aliniate acestora;
  • Monitorizarea respectarii normelor de comportament in cadrul firmei; propunerea / avizarea de masuri disciplinare;
  • Supervizarea proceselor de delegare si detasare la nivel local si international;
  • Initierea solicitarior de adaptare a resurselor informatice pentru asigurarea necesitatilor curente ale departamentului;
  • Suport decizional pentru management in problemele legate de relatiile intre angajati si societate;
  • Reprezentarea companiei in relatia cu autoritatile.

Candidatul ideal

  • Studii universitare cu profil economic;
  • Experienta de minim 3 ani in domeniul resurselor umane – admistrativ / salarizare ;
  • Cunostinte solide privind legislatia muncii, salarizare si administrare personal;
  • Cunoasterea la nivel avansat a pachetului MS Office (Excel, PowerPoint);
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational;
  • Abilitati analitice si organizatorice;
  • Atitudine proactiva si persoana responsabila;
  • Excelente abilitati de comunicare si spirit de echipa.