Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

• Participa activ la procesul de bugetare si intocmirea bugetelor anuale ale companiei/proiectelor;
• Intocmeste raportarile manageriale lunare Actual vs. Buget, investigheaza deviatiile semnificative fata de sumele bugetate si transmite explicatii managementului;
• Urmareste realizarea indicatorilor bugetari si semnaleaza aspectele relevante managementului;
• Analizeaza si verifica alocarea veniturilor si cheltuielilor pe coduri de buget;
• Revizuieste operatiunile de inchidere a balantelor de verificare lunare, identifica corectiile necesare si se asigura ca sunt evidentiate corespunzator;
• Monitorizeaza fluxul de numerar al companiei/proiectului, identifica si adreseaza potentialele probleme de cash;
• Ofera suport trezorierului si prioritizeaza platile in functie de scadente si necesitati;
• Monitorizeaza incasarile de la clienti si asigura respectarea procedurii de recuperare creante (intocmirea rapoartelor de aging bi-lunare, notificari, corespondenta clienti, facturare penalitati, etc);
• Revizuieste contractele de achiztie, prestari servicii, inchiriere si vanzare inainte de incheierea acestora si semnaleaza eventuale riscuri financiare catre management;
• Se implica in intocmirea procedurilor si instructiunilor interne, colaborand activ cu departamentele operationale;
• Participa activ la diverse proiecte ale functiei financiare in colaborare cu celelalte departamente (Automatizare procese, upgrade software, etc);
• Ofera suport in activitatea altor departamente : contabilitate, tehnic, juridic, administrativ, achizitii, marketing, vanzari.

Cerinte:

• Diploma de licenta in studii economice;
• Alte certificari (ACCA, CECCAR, CAFR) constiuie un plus dar nu sunt solicitate in mod expres;
• Experienta in controlling/audit minimim 3 ani – prezinta avantaj experienta in real estate;
• Cunostiinte temeinice de contabilitate;
• Limba engleza – nivel avansat;
• Operare MS – Office –nivel avansat.

Abilitati personale:
• Comunicare - cu persoane la toate nivelurile organizatiei;
• Gandire analitica;
• Orientare catre rezolvarea problemelor, initiativa;
 • Cooperarare cu ceilalti membrii ai echipei.