Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Sevastopol, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Descrierea postului

- Elaboreaza rapoarte si analize ale activitatii curente a departamentelor din cadrul companiei si propune solutii de imbunatatire a rentabilitatii si performantelor financiare ale acestora.
- Initiaza si realizeaza actiuni de control intern cu transmiterea concluziilor si masurilor propuse catre conducere.
- Urmareste si preintampina incalcarea dispozitiilor legale in vigoare si a procedurilor interne ale societati prin actiuni de control intern si atentioneaza conducerea de nerespectarea acestora.
- Monitorizeaza si analizeaza lunar calculatia costurilor, identifica posibilele zone de optimizare a costurilor si face propuneri.
- Urmareste acuratetea datelor introduse in sistemele informatic precum si respectarea termenelor de introducere.
- Se asigura ca informatia obtinuta in urma analizelor este corecta, completa, oportuna.
- Monitorizeaza/Auditeaza procesul de inventariere fizica a stocurilor (in toate gestiunile).
- Respecta procedurile si instructiunile de lucru stabilite.

Esential pentru pozitie

  • Analiza, Control si Management reporting pentru zonele de Opex si Capex
  • Analiza consumuri pe linii de business
  • Analiza grade de ocupare clinici, cabinete
  • Stocuri: control in consum, aging, inventar, controale inopinate,transferuri intre gestiuni
  • Bechmark pret de achizitie si conditii comerciale furnizori
  • Investment appraisal
  • Analiza vanzari si profitabilitate pe segmente: pacienti, investigatii, medici, specialitati
  • Supravegheaza inregistrarile contabile pentru zona sa de responsabilitate
  • Cost controlling
  • Partener in procesul de bugetare

 Simultan cu segmentarea de mai sus , pozitia va gestiona procese de controlling din toate celelalte functiuni ale Sanador: supply chain, SG&A, corporate, etc.

Calificari:
- Studii superioare economice

Aptitudini, abilitati, competente

  • Experienta relevanta in controlling financiar, minim 5 ani
  • Cunostinte avansate de excel, power user.
  • Bun comunicator, pozitia este o autoritate in Companie si actioneaza de multe ori ca intermediar intre management si staff-ul medical.
  • Capacitatea de a propune solutii si de a urmari implementarea lor .
  • Intelegere a ecositemului ERP dintr-o companie: contabilitate, gestiune, vanzare
  • Gandire strategica, proactiva, "out of the box"
  • Orientare spre obiective si respectare de deadline
  •  Abilitati foarte bune de organizare si planificare
  • Abilitate de a lucra sub presiunea timpului
  • Disponibilitate in a lucra peste program in perioadele de raportare
  • Limba engleza nivel mediu – avansat

Sanador este o companie cu capital 100% romanesc, care furnizeaza intreaga gama de servicii medicale.

Infiintata in 2001 Sanador a avut o dezvoltare continua, exclusiv organica, fara nici o achizitie.

In anul 2011 Sanador a inaugurat cel mai mare spital privat generalist din Romania, cu 402 paturi si 10 sali de operatie, avand una dintre cele mai performante sectii de terapie intensiva adulti si neonatologie.

In tot acest timp, Sanador a atras unii dintre cei mai performanti medici si personal mediu de inalt profesionalism, reusind sa atinga performante deosebite, chiar si premiere medicale in Romania. Mizand foarte mult pe resursa umana, Sanador a dezvoltat permanent procesul de recrutare, atragand oameni care sa se simta mandri ca fac parte din aceasta companie.