Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Cu o experienţă de peste 160 de ani in domeniu şi o pasiune pentru cusătura perfectă, echipa AMANN ROMANIA, membră a Grupului German AMANN, unul dintre cei mai mari producători de aţă de cusut şi aţă de brodat din lume recrutează un Controlor financiar pentru fabrica sa din Hărman, Braşov.

Cerinte:
Experienta anterioara in domeniu de minim 3 ani;
Studii superioare in domeniu economic – Contabilitate si Finante;
Cunostinte de operare Microsoft Office, cunostinte de SAP – modul Financiar;

Cunoasterea foarte buna a aspectelor financiare, contabile si juridice specifice unei companii private;

Cunostinte de  limba engleza – nivel avansat;

Capacitatea de a rezolva probleme deosebite si de asumare a decizii;

Abilitatea de a analiza datele pentru a detecta neconformitatile si inexactitatile.

Sarcini si Responsabilitati:

Alocarea costurilor indirecte si analiza lor;

Participarea la intocmirea previziunilor si a bugetelor;

Urmarirea deviatiilor dintre ce s-a planificat/bugetat si ce s-a realizat.

Realizeaza analize de cost pentru produsele si serviciile companiei;

Urmareste  inregistrarea corecta a costurilor pe fiecare centru de cost;

Participarea la activitatea de inchidere de luna si intocmeste evaluarea comenzilor in curs de executie;

Pregatirea informatiilor si raportelor necesare auditorilor interni si externi (de de profitabilitate);

Propuneri privind reducerea costurilor ( rezultate din productie);

Elaboreaza rapoarte, analize, si propune  solutii de imbunatatire a productivitatii si eficientei companiei.

Se ofera:
 Mediu placut de lucru, alaturi de o echipa de profesionisti;
 Salariu atractiv;
 Prime anuale de sarbatori;
 Bonuri de masa;
 Card servicii medicale Basic Regina Maria;
 Transport asigurat;
 Training initial si periodic.

Asteptam cu interes CV-ul tau!