Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș

Partenerul nostru este o cunoscuta companie de bricolaj cu o prezenta puternica la nivel international: magazine multi-specializate, firme de decoratiuni, depozite si firme de proximitate.

In spatele acestor activitati se afla o echipa unita si orientata client, dar si o experienta de business bogata, concretizata prin prezenta a 17 magazine in Romania, aflate in continua expansiune.

Daca ai deja o prima experienta in zona de gestiune in cadrul unui magazin si ti-ar placea sa continui in acest domeniu, iti propunem sa descoperi compania prin intermediul echipei, planurilor lor de viitor si a modului in care iti pot sustine dezvoltarea prin prisma oportunitatii de Controlor de gestiune. Mai jos cateva detalii:

Responsabilitati

  • Analizeaza si anima activitatea de exploatare a magazinului;
  • Urmareste si implementeaza respectarea de proceduri;
  • Este responsabil de controlul bugetelor si a planului de activitati;
  • Urmareste indicatori de gestiune: marja, rotatie stoc, stoc vechi;
  • Elaboreaza bugetul de investitii si bugetul de cheltuieli generale pe centre de cost;
  • Organizeaza, supravegheaza ai valideaza inventarele magazinului;
  • Intocmeste si pune in aplicare procedurile operationale in magazin;
  • Garanteaza fiabilitatea, corectitudinea si transparenta informatiilor economice difuzate;
  • Efectueaza rapoarte care sa reflecte situatia economica a magazinului;
  • Negociaza contracte de cheltuieli generale.

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice;
  • Experienta in controlul gestiunii de min. 2 ani constituie un avantaj;
  • Experienta in comert constituie un avantaj;
  • Persoana cu spirit analitic dezvoltat, atentie la detalii;
  • Foarte bune abilitati de organizare şi planificare;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucru în echipa;
  • Foarte bune cunostinte si experienta in operare PC;
  • Posesor permis conducere .