Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Descrierea jobului

- Realizarea si analiza rezultatelor & analiza de efect pentru mijloacele comerciale Global;
- Efectuarea și analiza riscurilor valutare și de materii prime prin prețuri (YTD și Forecast);
- Contribuie la dezvoltarea și animarea bugetului, repreviziuni (REP și R & O);
- Contribuie si este proactiv in diferitele analize ad-hoc și efectueaza analize punctuale in ceea ce priveste performanta vehicule noi: indicatorii de Cifra de afaceri, contributie neta, profit marginal, mijloace comerciale variabile;
- Recuperarea informatiilor si realizarea analizelor necesare in legatura cu performanta regiunilor;
- Reprezentarea controlului de gestiune vehicule noi in diversele instante Comert si Financiar si contributia la diferitele proiecte ce implica controlul de gestiune vehicule noi, in legatura cu meseriile si functiunile directiei Financiare.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice;
- Experienta in control de gestiune;
- Competente lingvistice: franceza si engleza - nivel avansat;
- Bune cunostinte de operare PC MS Office, in special Excel (gestionare baze de date, functii, tabele dinamice);
- Capacitea de analiza si sinteza;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare, lucru in transvers;
- Disponibilitate program prelungit in perioada de inchidere lunara (in principal in prima saptamana din luna);
- Disponibilitate la deplasari in Franta;
- Anticipare si capacitate de prioritizare, capacitate de negociere cu clientii interni eficienta, rigurozitate, rezistenta la presiunea termenelor.