Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

RESPONSABILITĂŢI

  • Asigură acuratețea datelor contabile prin verificări și reconcilieri ale datelor pe activități si centre de profit/cost
  • Efectuează calcule și înregistrări extra-contabile în sistemul contabil necesare rapoartelor interne
  • Participă activ si chiar coordonează procesul de bugetare anuală și previzionare periodică
  • Întocmește si transmite lunar rapoarte interne de management pe activități si rapoarte specifice conform cerințelor Grupului
  • Pregătește reconcilieri între rapoartele contabile standard și rapoartele de management/gestiune
  • Monitorizează realizarea KPI financiari si operaționali si analizează afacerile (proiecte, investiții)
  • Analizează si identifică principalii factori care determină variațiile intre cifrele realizate si buget sau previzionări periodice
  • Efectuarea unor analize financiare specifice la cererea managementului
  • Pregătește previziunile periodice privind nevoile de trezorerie pe termen scurt si mediu
  • Analizează si propune modalități de optimizare a proceselor din aria sa de responsabilitate
  • Oferă suport managerului financiar pentru realizarea unor analize cerute la nivelul diviziei de agricultura a Grupului
  • Participă la proiectele IT care urmează sa fie implementate in cadrul companiei

CERINŢE

  • Studii superioare economice
  • Cunoștințe solide de contabilitate și analiză financiară
  • Minim 2 ani experiență in control financiar
  • Experiență anterioară in a lucra in ERP
  • Cunostinte avansate de MS Excel si Powerpoint
  • Limba engleza sau franceza - nivel mediu

PROFIL CANDIDAT

  • Abilități analitice si rigurozitate
  • Capacitate de sinteza si adaptare
  • Curiozitate profesională in a descoperi cauzele generatoare de cifre si variații
  • Orientat către rezultatul final si respectarea termenelor

Capacitate de a lucra independent dar si in echipă