Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Florești; Câmpina

Se recruteaza si din

Ploiești

SC GONZALES MECANICA DE PRECIZIE SRL

Societate specializata in fabricarea utilajelor pentru diverse domenii de activitate,

ANGAJEAZA PENTRU DEPARTAMENTUL CALITATE:

CONTROLOR CTC

CANDIDATUL IDEAL:

- cunoștințe solide de reprezentări si citire desen tehnic, inclusiv tolerante de execuție si tolerante de abateri de poziție

- cunoștințe solide de utilizare aparate de măsura 3D,

- experiența de controlor – ultimii trei ani,

- experiența de calibrare șublere si micrometre,

- experiența in măsurarea durității, mai ales Brinel, a rugozității.

- experiența operare calculator (PC) , min. Word,

- memorie buna, onestitate, precizie, constanta, meticulozitate si productivitate,

- stare de sănătate corespunzătoare, in special văzul,

- disponibilitate pentru program prelungit.

RESPONSABILITATI :

- măsurarea pieselor si produselor executate intern/extern si înregistrarea rezultatelor,

- calibrarea șublerelor si micrometrelor utilizate de operatorii societății,

- prelucrarea si urmărirea personalului privind utilizarea si păstrarea instrumentelor de măsurare,

- administrarea inventarului de instrumente si echipamente de măsura si încercare din societate,

- organizarea, păstrarea si arhivarea înregistrărilor interne de control si calibrare,

- inițierea si administrarea înregistrărilor de neconformitate, urmărirea si înregistrarea masurilor luate,

- participarea cu măsurătorile si încercările necesare la activitățile de recepție achiziții,

- verificarea si promovarea pentru expediție, a pieselor si produselor finale.

BENEFICII:

- posibilitatea de a lucra într-o hala nou amenajata si echipata,

- echipa dinamica si seriozitate maxima,

- salariu atractiv,

- bonuri de masa,

- prime de sărbători,

- transport