Detalii loc de munca

4.3

Controlor Calitate SMT

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Română - Avansat , Engleză - Incepator
Posturi disponibile
1

I. Obiectivul principal al postului:

Responsabil de controlul calității produselor și subansamblurilor confirmate de producție

II. Cerințele postului:

  • Sunt necesare cunostinte despre standardul IPC-A-610, respectiv standardul ISO 9001 si metode specifice legate de calitate si perfectionare continua
  • Capacitatea de a organiza, defini pe prioritati si de a termina mai multe sarcini in timp
  • Capacitatea de a evalua riscul, de a valorifica proactiv oportunitatile si provocarile.
  • Abilitati puternice de comunicare interpersonala pentru a colabora eficient cu echipa
  • Abilitati bune de gestionare a timpului care necesita putina supraveghere.
  • Capacitatea de a identifica si rezolva problemele aparute
  • Cunostinte despre imbunatatirea proceselor si activitati Kaizen
  • Competente in Microsoft Office.

III. Responsabilități:

  • Responsabil de controlul calității produselor și subansamblurilor confirmate de producție.
  • Gestioneaza produsele neconforme si rebutul.
  • Verifica vizual PCBA-urile dupa wave/manual soldering/rework si face touch-up daca este cazul.
  • Se implica in sortari in cazul reclamatiilor de la client sau in cazul unor probleme interne.
  • Valideaza startul productiei.
  • Inițiază și conduce inspecțiile pentru produsele și subansamblurile în conformitate cu desenele / specificațiile clientului sub îndrumarea Inginerului de Calitate.
  • Asigură înregistrarea rezultatelor testelor/verificărilor cu acuratețe și orice neconformități sunt comunicate Tehnicianului Calitate și/sau Inginerului de Calitate și personalului de la producție/engineering.
  • Respecta cerintele procedurilor si instructiunilor de lucru specifice postului.

Oferim:

  • Salariu de incadrare atractiv la angajare
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Bonusuri lunare de performanta - ( in functie de vechimea in firma)
  • NOU ! Bonusuri lunare de prezenta
  • Bonus de recomandare a unui nou coleg
  • Prime periodice de Paste, Craciun-in functie de vechimea in firma
  • Tichete de masa in valoare de 20 ron pentru fiecare zi lucrata din octombrie 2020
  • Programul de lucru pe 3 schimburi
  • 22 de zile de concediu de odihna (creste proportional cu vechimea in companie)
  • Asigurare privata de sanatate
  • Asigurare privata de viata si dizabilitate
  • Contributie la pensie privata platita de angajator
  • Programe de asistenta juridica si psihologica pentru angajati
  • Evenimente sociale, sportive si distractive pentru angajati si familiile acestora
  • Transport gratuit pe rutele: Arad,Curtici, Macea,Sofronea, Pecica, Semlac, Seitin, Sintoma, Vladimirescu, Santana, Zimand, Livada, Sanleani, Dorobanti, Iratosu, Variasu Mic/Mare,Sanpaul, Zadareni, Felnac, Calugareni.