Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

CONTROLOR CALITATE IN DOMENIUL ELETRIC

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal:

  • Studii medii de specialitate sau superioare in domeniul electrotehnic
  • Experienta in domeniul tehnic minim 5 ani
  • Cunostinte de electrotehnica: citire scheme electrice/desen tehnic
  • Experienta in control de dulapuri electrice industriale si automatizate conform proiectului
  • Dexteritate si acuitate vizuala
  • Cunostinte Microsoft Office (Excel, Word)

Descrierea jobului:

  • Desfasurarea activitatii de control calitate si asigurarea calitatii in atelierul electric
  • Verifică conformitatea executiei produsului cu schemele electrice si desenul de executie
  • Verificarea modului de realizare a produselor respectand procedurile de cablare si regulile de baza
  • Verificarea conformitatii aparatajului din dulap cu cel din lista de materiale (caracteristici tehnice, coduri, cantitate)
  • Verificarea modului de respectare a procedurilor de către electricieni în timpul procesului de montare a aparatajelor şi a cablurilor în dulapuri.
  • Completarea rapoartelor de calitate
  • Identificarea si raportarea de non-conformitati si propunerea solutiilor de rezolvare a aceastora
  • Organizarea arhivei foto pentru toate produsele executate în atelierul electric in nomenclatorul de lucrari pe fiecare proiect
  • Predarea produsului verificat la seful de atelier pentru ambalare impreuna cu toate notitele tehnice
  • Isi asuma toata responsabilitatea pentru produsul livrat privind conformitatea acestuia
  • Verificare dosare de executie

Descrierea companiei:

Cu aproape 20 de ani de experienta, Energom furnizeaza solutii speciale de integrare tablouri electrice si echipamente electromecanice: conveioare, bancuri de teste, masini speciale, pentru clienti precum: Michelin, General Electric, ABB, Clemessy, Cegelec.