Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Candidatul cautat are studii superioare juridice finalizate; dispune de abilitati de comunicare si de lucru in echipa, atentie la detaliu si buna organizare; are domiciliul stabil in Bucuresti. Experienta anterioara intr-o pozitie similara sau in alta pozitie pe piata de capital de minim trei ani.

Descrierea jobului

Intercapital Invest angajeaza o persoana pentru pozitia de reprezentant compartiment control intern. Pozitia se adreseaza candidatilor cu studii juridice si cu experienta in pozitii similare in cadrul unor SAI sau SSIF.

Atributiile postului includ supravegherea respectarii legislatiei in vigoare, a reglementarilor legale si a procedurilor interne; minimizarea riscurilor de neindeplinire a obligatiilor; elaborarea de proceduri, masuri si politici de desfasurare a activitatii companiei; monitorizarea si evaluarea continua a activitatii companiei si a implementarii procedurilor si a prevederilor legale; furnizarea de opinii juridice despre aspecte ale activitatii companiei sau proiecte implementate de companie; alte activitati legate de cele de mai sus.

Pozitia este pe o perioada determinata de aproximativ 3 luni.

Descrierea companiei

Intercapital Invest este o societate de servicii de investitii financiare autorizata de ASF in curs de retragere de pe piata de capital (la ceere). Procedurile de retragere a societatii de pe piata de capital sunt in derulare, iar pozitia oferita este o pozitie full-time pe perioada determinata, pana la finalizarea demersurilor de retragere de pe piata de capital.

Pentru a aplica te invitam sa trimiti un CV si o scrisoare de intentie prin email la adresa cu mentiunea "Control Intern Intercapital" sau prin fax la numarul