Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati si atributii:

  • Colaboreaza cu echipa de proiect in vederea elaborarii graficului de executie lucrari, prin sincronizarea programului Charisma cu Primavera. Pe baza informatiilor primite si rezultate din sincronizarea celor doua, se creeaza proiectul initial (denumit Baseline) care va cuprinde atat termenele contractuale de executie, cat si bugetul in care trebuie sa se incadreze echipa de proiect.
  • Actualizeaza saptamanal proiectele, pe baza rapoartelor de lucru implementate la nivel de firma;
  • Analizeaza, indentifica si raporteaza Managerului de proiect activitatile critice, activitati ce vor crea atat intarzieri in executia lucrarilor, cat si depasiri de buget;
  • Ajuta la diminuarea riscurilor si arata secventele de lucrari care ar trebui urmate, utilizand metoda drumului critic;
  • Introduce in sistem si gestioneaza, cu aprobarea Managerului de proiect, lucrarile suplimentare aparute, cu impact de cost si timp asupra proiectului, pe care apoi le va raporta acestuia;
  • Pregateste saptamanal rapoarte de lucru privind progresul lucrarilor (cash flow, alocarea de resurse umane, materiale si echipamente, activitati aflate pe longest path si critical path, precum si lucrarile intrerupte din motive specifice proiectului);
  • Consiliaza si asista echipa de proiect in planificarea, urmarirea si stabilirea actiunilor necesare finalizarii proiectelor in termenele initiale (Baseline) si in caracteristicile de performanta dorite (calitate/timp/buget).
  • Se asigura ca s-au implementat actiunile de imbunatatire a performantelor proiectului si ca acestea sunt rezolvate in timp;
  • Viziteaza santierele pentru a identifica punctele critice si a le raporta Managerului de proiect, impreuna cu el luand deciziile corectarii acestora;
  • Pe baza informatiilor primite saptamanal, acesta va comunica Managerului de proiect estimarea cheltuielilor pe parcursul derularii proiectului, precum si estimarea productivitatii lunare (IPC -uri);
  • Pe baza informatiilor primite saptamanal de la echipa de proiect, acesta va comunica departamentului Achizitii termenele estimate de aprovizionare pentru materialele necesare executarii proiectului.

Cerinte:

Experienta in utilizarea soft-urilor Charisma si Primavera;

Experienta in domeniul constructiilor civile;

Gandire analitica si strategica, capacitate de sinteza si de planificare;

Cunostinte avansate MS Office;
Limba engleza - nivel mediu;

Permis de conducere – categoria B, constituie avantaj

Beneficii:

• Proiecte de mare anvergura
• Oportunitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti
• Pachet salarial atractiv + beneficii flexibile

• Mediu de lucru dinamic