Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Ofera suport și consiliere privind acordurile contractuale ale clienților Corporate, High-Corporate și VGE (Vodafone Global Enterprise).

  • Gestioneaza conditiile contractuale pe durata ciclului de viață a Contractelor de Servicii Standard și Non-standard Vodafone pentru clienții Corporate, High Corporate si VGE;

  • Conduce procesul de negociere contractuală a Contractului Standard pentru Servicii Vodafone în conformitate cu procesul și principiile Vodafone România;

  • Ajuta la proiectarea și implementarea noilor produse;

  • Gestioneaza si proiecteaza platforma de Contract Management pentru Corporate, High-Corporate si VGE;

  • Proiecteaza noi aplicații când este nevoie (raportare, ticketing);

  • Ofera sprijin pentru contractele de licitatie;

  • Ofera suport pentru aplicatie de gestionare a contractelor (Contract Management Tool);

  • Asigura continuitatea afacerii prin găsirea și instruirea unei variante de back-up pentru activitatea de Contract Management;

  • Asigura continuitate și relații puternice cu echipele de Direct Sales;

  • Raporteaza si clasifica lunar activitatea proprie;

  • Asigura relatia dintre departamentele de Corporate Sales si Product Management pentru a oferi sprijinul necesar pentru contracte;

  • Are responsabilitatea zilnică pentru consiliere si support contractual precis, eficient și în timp util, ținând cont de mediul comercial și problemele legale / contractuale;

  • Identifica riscurile și ofera asistență în rezolvarea problemelor legate de cerinte contractuale complexe;

  • Identifica domeniile de risc pentru afacere și oferta asistență in furnizarea de soluții pentru gestionarea riscului;

  • Influențeaza intr-un mod adecvatpărțile interesate pentru a lua cea mai potrivita cale de acțiune prin asigurarea că aceștia au toate informațiile corespunzătoare;

  • Rezolva problemele legate de clauze legale, în timp util;

  • Acționează ca punct unic de contact în România pentru contracte de grup (MSA / ICC) (detalii contractuale non-comerciale) și pentru documente IT & C bazate pe informații ale departamentului SCM;

  • Acționeaza ca singur punct de contact pentru conținutul aplicațiilor și menține o relație bună cu Dezvoltatorul Aplicatiei;

  • Acționează ca singur punct de contact pentru traducerea documentelor;

  • Participa la audio conferinte și întâlniri cu clienții pentru finalizarea contractelor;

Contracte non-standard:

  • analiza si negocierea clauzelor privind obligatiile partilor, indeosebi obligatiile Vodafone in calitate de prestator: respectarea anumitor clauze prevazute de legislatia in vigoare, valoarea daunelor si modalitatea lor de calcul, precum si situatiile in care se aplica;

  • modalitatea de facturare/ perioada de facturare/penalitati

  • modalitatea de incetare a contractelor,: conditiile in care se invoca rezilierea, perioada de preaviz, modalitatea de notificare

  • taxele de reziliere si modul de aplicare a lor

  • modalitatea de invocare a fortei majore

  • clauzele cu privire la solutionarea litigiilor si competenta instantelor de judecata

  • negocierea inputurilor date pe contractele de catre casele de avocatura cu privire la anumite interpretari ale legislatiei in vigoare

  • clauzele cu privire la confidentialitate.

Spetele particulare, non-standard, cu privire la:

  • TOR/cesiunecontract/dizolvare/faliment/notificari administrator judiciar

  • Modalitatea de implementare a diverselor proiecte in desfasurare sub aspect legal/reglementare contractuala/flow propriu-zis

  • Analiza contractelor globale survenite de la grup care au o complexitate foarte mare, prin raportare si comparare cu ICC-urile locale/discutarea si negocierea eventualelor diferente

  • Diverse notificari cu impact legal: nerespectarea clauzelor contractuale, necesitatea furnizarii de documente impuse de legislatia in vigoare, suspendarea serviciilor in baza prevederilor contractuale;

  • NDA-uri.

Competente, cunostinte si experienta:

  • Absolvent al Facultatii de Drept
  • Experienta pe pozitii similare min 2ani
  • O bună înțelegere a mediului de telecomunicații B2B
  • Capacitatea de a utiliza pachetul MS Office la un nivel avansat
  • Limba Engleză scris și vorbit la un nivel avansat
  • Abilități de lucru în echipă și capacitatea de convingere
  • Abilitati dezvoltate de prezentare si negociere
  • Orientat catre rezultat
  • Gestionarea unui mediu în schimbare.