Nivel cariera

Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; București

-Firma de constructii implicata in lucrari mari de infrastructura la nivel national si international angajeaza CONTRACT MANAGER avand urmatorul profil:

 ●Calificarea: Inginer- constructii civile , industriale si agricole/ cai ferate , drumuri si poduri

● Experiența anterioară totala: minim 10 de ani.

●Responsabilitățile postului:

● Furnizarea de consultanță contractuala referitoare la contractele de forma FIDIC;

● Pregătirea și revizuirea corespondenței contractuale, identificare potențiale revendicări, pregătire notificări de cerere;

○ investigeaza toate tipurile de claimuri, cum ar fi: Modificări în domeniul de aplicare, întreruperi, accelerarea constructivă a lucrărilor, lipsa de performanță, erori de proiectare și omisiuni,  defecte sau lucrari incomplete, întârzieri, refuzul accesului in santier, condițiile fizice imprevizibile, greseli în Cerințele beneficiarului, riscurile beneficiarului, denuntarea unilaterala sau din neindeplinirea unor clauze contractuale si pregatirea documentelor relevante pentru  drepturile solicitate  ;

● Pregatirea ordinelor de variatie  (evaluarea cuantumului si meritelor)

● elaborarea claimurilor din contract

Cerinte

 ●cunostinte temeinice FIDIC si legislatie specifica;

●cunostinte operare PC-Internet, Word, Excel, etc

●limba engleza- nivel avansat

  • Interviu online
  • In cat timp sunteti disponibil pentru inceperea activitatii?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?
  • In ce proiecte ati mai fost implicat?