Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

750 - 1250 €

RESPONSABILITATI:

Administratorul de contracte indeplineste urmatoarele tipuri de activitati:

  • Revizuieste planurile, specificatiile si contractele pentru a se asigura ca echipamentele, materialele si serviciile subcontractante sunt corect comandate si / sau achizitionate;
  • Examineaza si evalueaza ofertele si propunerile;
  • Analizeaza si evalueaza cerintele privind claritatea, adecvarea si caracterul complet al specificatiilor ce urmeaza a fi achizitionate;
  • Pregateste si distribuie cereri de oferta, invitatii la licitatii si alte tipuri de solicitari si documente conexe, in conformitate cu politicile si procedurile de achizitii ale societatii;
  • Determina si/sau negociaza termenii si conditiile contractului, atribuie contracte de furnizori de servicii si/sau materiale/echipamente;
  • Ajuta la negocierea termenilor si conditiilor contractuale;
  • Administreaza, coordoneaza si proceseaza comenzile de schimbare;
  • Coordoneaza solutionarea protestelor, reclamatiilor, litigiilor si problemelor conexe contractelor de executie;
  • Elaboreaza, organizeaza si asigura ca dosarele contractuale sunt complete si documentate pe deplin pentru a oferi o pista de audit verificabila;
  • Mentine rapoarte de urmarire pentru toate activitatile pentru contracte si comenzi de achizitie atribuite. Pregateste si intretine jurnale, inregistrari si fisiere privind toate contractele si proiectele;
  • Gestioneaza toate documentele referitoare la contracte;
  • Stabileste programele de livrare, monitorizeaza progresul si contacteaza clientii si furnizorii pentru a rezolva toate situatiile legate de contractele in derulare.
  • Mentine relatiile de afaceri cu furnizorii de servicii pentru a facilita contracte si acorduri noi si continue.
  • Pregateste, compileaza si distribuie o varietate de rapoarte, inclusiv statutul contractului, rezumate saptamânale si documente conexe; genereaza si actualizeaza baza de date electronica pentru toate lucrarile efectuate.
  • Raspunde cererilor de informatii privind contractele de la consultanti, contractori, furnizori, clienti externi, alte departamente.
  • Lucreaza cu manageri de proiect, arhitecti, ingineri, proprietari si altii pentru a se asigura ca obiectivele sunt finalizate in parametrii contractati.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent al unei facultati tehnice sau economice;
  • Minim 2 ani experienta in achizitii de materiale si echipamente;
  • Engleza - nivel avansat;
  • Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel), Internet
  • Comportament etic si echilibrat
  • Abilitati de comunicare, negociere, informare, stabilire prioritati
  • Abilitati de influentare, sustinere a opiniilor proprii si acceptare a contraargumentelor
  • Capacitate de adaptare, flexibilitate
  • Capacitate de lucru sub presiune
  • Spirit de echipa

SE OFERA:

  • mediu de lucru profesionist,
  • salariu atractiv
  • bonusuri de performanta
  • posibilitati de avansare