Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Content Writer - Turism

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Posturi disponibile
1

CERINTE CANDIDAT:

- studii superioare obligatorii in domeniul turismului (Facultatea de Geografie, Turism, etc); se accepta si studenti anul 2/ ani terminali
- cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel);
- obisnuit cu internetului si mediul online
- capacitati bune de redactare
- bun cunoscator al geografiei Romaniei si europene, si cunostinte medii despre geografia lumii
- comunicativ, pasionat de turism si calatorii
- persoanele care desfasoara activitati prin PFA au un avantaj
- limba engleza avansat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului :
Realizarea de articole documentate si unice , scrise in totalitate de acesta, pentru siteuri de turism si calatorii.  Documentarea se face atat din mediul online, cat si din carti de specialitate. Persoana desemnata va avea un target lunar de articole pe diverse teme din domeniul turismului si calatoriilor.

Responsabilitati principale:

- Realizarea de articole documentate si unice din domeniul turismului si calatoriilor
- scrierea continutului fara greseli de ortografie sau de exprimare
- pastrarea unei coerente si a logicii in text
- realizarea targetului stabilit de companie

BENEFICII

- program flexibil, cu posibilitatea de lucru de la domiciliu
- venitul stabilit pe baza numarului de articole si respectarea targetului alocat
- suport pentru desfasurarea activitatii in bune conditii
- alaturarea la o echipa tanara si dinamica
- posibilitati multiple de dezvoltate si avansare dupa un anumit timp in cadrul proiectului

DESCRIEREA COMPANIEI

Suntem o societate cu o experienta de peste 5 ani in domeniul online, cu proiecte proprii in turismul online. Ne dezvoltam continuu prin realizarea de proiecte noi. Oferim de asemenea servicii web, promovare online si alte servicii conexe.

Interviu Online:

Ce te recomanda pentru acest job?
 Cum vezi acest job ?

 De unde ai vrea sa lucrezi pentru acest job? De acasa, din parc sau de la birou ?
De ce ai ajuns sa studiezi geografia sau turismul ?

Unde ai vrea sa calatoresti in viitor ?

Cand vrei sa te contactam , in ce perioada  a zilei ?