Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Descrierea jobului:

Este responsabil de documentarea tehnică a produselor și de introducerea informațiilor corecte despre produse pe site;
Standardizează anumite denumiri, caracteristici tehnice & filtre;
Scrie materiale originale si bine documentate pentru blog, articole informative, descrieri de produse, advertoriale, slogane de campanii, comunicate de presa, subiecte şi headere de newslettere;
Integrează și se asigură că afișajul din magazin este în concordanță cu cel web;
Alege și propune tool-uri, pedagogie, content și video la fiecare produs/ familie de produse;

Candidatul ideal

Experiență în documentare de produs (nu e obligatorie, dar poate fi un plus);
Experiență în e-commerce (nu e obligatorie, dar poate fi un plus);
Buna cunoaștere a gramaticii limbii române;
Abilități de comunicare și relaționare;
Atentie la detalii;
Team-player;
Gândire creativă și analitică;
Proactivitate și responsabilitate profesională;
Bune abilităţi de organizare şi planificare;
Cunoștințe limba engleză la nivel avansat;