Limbi vorbite

germană, română

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1200 - 1500 €

Companie austriacă specializată în asigurari agricole, cu sucursale în CEE caută pentru biroul din zona de nord a Bucureștiului (Aleea Privighetorilor) un/o contabil/ă cu cunoștințe de limba germană pentru departamentele de contabilitate și office.

Responsabilități:

  • Menținerea evidenței contabile și de preferat contabilitatea salariilor
  • Suport pentru întocmirea bilanțului anual
  • Emiterea și înregistrarea facturilor, control casă
  • Înștiințarea periodică a partenerilor cu privire la neplata primelor
  • Controlul și plata despăgubiriilor către clienți
  • Persoana de contact pentru terți privind primele de asigurare și comisionul
  • Suport în Office Management (Vânzări și Daune)
  • Pregătirea rapoartelor la cerere.

Cerințe:

  • Studii economice cu minim 5 ani de experiență în domeniul financiar- contabil
  • Cunoștințe de limba germană
  • Experiență în comunicarea cu autoritățile statului
  • Capacitate de gestionare a diferitelor situații și prioritizarea activităților
  • Atenție sporită la detalii, punctualitate
  • Abilitați de comunicare excelente și competență de lucru în echipă.

Persoanele interesate să devină parte din echipa Agra Asigurări pot trimite CV-ul în limba română sau limba germană.