Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Se recruteaza si din

Iași

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

300 €

Candidatul ideal:

- Studii medii sau superioare, constituie avantaj profil economic;
- Experienta de minim 1 an in domeniul financiar-contabil, in cadrul unei companii private;
- Cunostinte operare PC (Microsoft Office) - Word avansat; Excel – avansat;

-Cunostiinte operare program contabil si gestiune Saga;
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
- Foarte buna organizare;
- Atentie concentrata si distributiva;
- Gandire analitica si sintetica;
- Abilitati de comunicare si lucru în echipa, rezistenta la stres;

Descrierea jobului:

  • Evidenta stocurilor, introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
  • Verificarea stocurilor fizice prin inventarierea lunara impreuna cu gestionarul responsabil, identificarea si corectarea inadvertentelor;
  • Evidenta de gestiune: intocmire note de intrare receptie, verificare si introducere bonuri de consum;
  • Emitere de facturi catre clientii firmei (interni si externi) si pregatire documente necesare exportului de marfa;
  • Preluare si operare Comenzi Marfa in softul de contabilitate;
  • Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni / externi in programul contabil;
  • Intocmirea, verificarea si reconcilierea corecta / completa / la termenele stabilite a rapoartelor si situatiilor care se refera informatii financiar-contabile de gestiune;
  • Mentinerea la zi a jurnalului de vanzari;
  • Verificarea si inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
  • Inregistreaza in contabilitate documentele de evidenta contabila primara, conform legislatiei in vigoare;
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii si clientii societatii: confirmari de solduri, punctaje, compensari etc.