Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

193 Șoseaua Odăii, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

-Studii superioare economice; - Experienta in domeniul contabil - Cunostinte foarte bune operare PC (Office) şi a unui program contabil; - Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor contabile romane; - Abilitati de comunicare si relationare; - Persoana responsabila,organizata, cu capacitate de analiza si sinteza.

Responsabilitati:
-verifica intocmirea documentelor primare conform legislatiei in vigoare; - inregistrarea documentelor in programul de contabilitate; - introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii interni si externi; - intocmeste bazele de date si situatiile analitice; - efectueaza si/sau verifica lucrarile de contabilitate primara; - asigura arhivarea documentelor primare; - efectueaza contabilitatea financiara pe baza contabilitatii primare; - intocmeste registrele contabile obligatorii; - verifica si contabilizeaza operatiunile de incasari si plati cu numerar; - verificarea si contabilizeaza operatiunilor bancare; - administrarea evidentei platilor conform termenelor contractuale; - asigura suport administrativ si operational sefului contabil in pregatirea raportarilor; - urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.; - participa la intocmirea lucrarilor de inchidere de luna si a exercitiului financiar-contabil; - efectueaza operatiuni bancare si intocmeste setul de documente pentru operatiuni bancare (sistem online banking); - verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiuni;
- intocmeste diverse situatii solicitate de conducerea societatii.
PERMIS CONDUCERE CATEGORIA B MINIM 1 AN EXPERIENTA