Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Alliance Filtration

Deviza noastra: aer proaspat si curat

Obiectul de activitate al societatii este promovarea si comercializarea de componente, accesorii si sisteme de filtrare a aerului in medii industriale, spitale si civile. De la role de material filtrant, prefiltre plan ondulate, filter de grasime, filtre cu saci, filtre cu saci rigizi tip fagure, filtre HEPA cu insertie de aluminiu cit si miniplit, pina la filtre cu carbon active.

Succesul nostru se datoreaza unui management proactiv, alegeri atente a partenerilor nostri si unei bune relatii de colaborare cu clientii nostri.

Petrecem 90% din viata noastra in interior unde aerul este poluat si trebuie inlocuit cu aer proaspat si curat. In mediile urbane si industriale aerul contine impuritati, el trebuie sa fie curatat inainte de a fi folosit in interior.

Filtrarea este necesara inainte de toate, din motive de sanatate si pentru un mai mare folosind filtre de aerCorect proiectate si implementate filtrele de aer pot contribui la realizarea de economii semnificative de cost a cheltuielilor de intretinere. Acumularea de praf in schimbatoarele de caldura duce la cresterea pierderilor de presiune, astfel in mod semnificativ scade performanta si eficienta echipamentelor. O scadere cu 10% din eficienta transferului de caldura reprezinta 60% din costul anual al  filtrelor

Candidatul ideal

  • Studii: absolvent studii economice medii / superioare sau absolvent cu specializare cursuri contabilitate
  • Competente profesionale: cunostinte de contabilitate primara; experienta in utilizarea programului de gestiune-contabilitate MENTOR reprezinta un avantaj dar nu e conditie eliminatorie
  • Competente IT/digitale: cunoastere si utilizare PC /pachet MS Office (word,excell, email, internet etc)
  • Competente comunicare: cunostinte de limba engleza scris si vorbit mediu; abilitati de comunicare și relationare cu clientii,  atitudine orientata catre client si rabdare
  • Competente sociale: spirit analitic, rigurozitate  și seriozitate profesionala; munca in echipa;dorinta de a invata intr-un termen scurt lucruri noi și dorinta de a evolua profesional
  • Altele:  dinamism, initiativa si spirit antreprenorial

Responsabilitatile postului

  • Emite facturi fiscale, chitante, avize de expeditie marfa etc
  • Opereaza in program incasari si plati
  • Introduce in programul de gestiune intrarile de marfa
  • Tine legatura cu clientii pentru urmarirea platilor
  • Preia, verifica si inregistreaza in programul de contabilitate filele cec si ordinele de plata
  • Alte responsabilitati de contabilitate primara sau administrative

Beneficii

  • Salariu + bonuri de masa (dupa expirarea perioaadei de proba legala)
  • Mediu de lucru tanar, profesionist
  • Training si mentorat tehnic de specialitate
  • Posibilitatea de a lucra la o societate privata aflata in plina expansiune.

  • Interviu online
  • Ce cunoasteti despre grupul de firme DIPET?
  • Care este obiectul de activitate al societatii?