Contabila - contabilitate primara

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

  • Studii superioare in domeniul financiar-contabil;
  • Bune cunostinte de legislatie contabila si financiara;
  • Intre 3-5 ani experienta pe un post similar;
  • Foarte bune abilitati de utilizare a computerului – pachetul MS Office;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Proactivitate;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de a lucra atat in echipa, cat si independent;
  • Orientare spre rezultat.

Descrierea jobului

  • Efectueaza inregistrari contabile (ex: extrase bănci, clienţi, furnizori, mijloace fixe, diverse tranzacţii);
  • Verifica soldurile de clienti si furnizori;
  • intocmire facturi si evidenta gestiune;
  • Participa la intocmirea declaratiilor fiscale;
  • Participa la furnizarea informatiilor si documentelor in cadrul auditului anual;
  • Paricipa la inventarierea anuala a patrimoniului;
  • Intocmireste rapoarte si efectueaza analize diverse;
  • Participa la imbunatatirea/schimbarea fluxului actual de lucru, precum si la documentarea si implementarea acestor modificari.