Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1500 €

Candidatul ideal

Experienţă relevantă în domeniu – minim 5 ani pe un post similar;
Cunostinte de utilizare a softului Atlantis - reprezinta un avantaj

Pregătirea necesară postului:
- Acreditare CECCAR
- Studii superioare finalizate in domeniul economic;

Cunoștințe:
Foarte bună cunoaştere a regulilor contabile şi legislației fiscale româneşti;
Cunoştinţe interdisciplinare (cunoştinţe de matematică, cunoştinţe juridice, în special elemente de drept comercial, dreptul muncii).
Cerințe pentru exercitare:
Inteligenţă generală peste nivelul mediu;
Inteligență emoțională superioară (capacitate de relaționare foarte bună, echilibru emoțional)
Memorie dezvoltată;
Abilităţi foarte bune de planificare şi organizare;
Capacitate de analiză, sinteză și decizie;
Asumarea responsabilităţii;
Confidenţialitate;
Rezistenţă la sarcini repetitive;
Pregătire de materiale şi rapoarte;
Deprinderea de a lucra în echipă;
Deprinderi de cercetare şi investigare;
Inițiativă, proactivitate;
Capacitatea de identificare rapidă a erorilor şi operativitate în înlăturarea lor;
Capacitatea de instrui adulții.
OFERTA DE BENEFICII:
Cu o vechime de peste 20 de ani pe piata din Romania, Legend are o cifra de afaceri de 3 mil euro si cca 50 angajati.
Suntem o companie de top în domeniul nostru de activitate, o echipă care pune preț pe responsabilitate, solidaritate, echitate, inovație, implicare și inițiativă. Ne dorim alături de noi persoane care să simtă și să acționeze conform acestor valori.
Oferta de beneficii se discută în cadrul interviului.

Descrierea jobului

Activitate de contabilitate completa pana la nivel de balanta si bilant
Planifică, organizează, coordonează, monitorizează, controlează și evaluează activitatea departamentului contabilitate.
Propune și elaborează proceduri și instrucțiuni interne de lucru.
Propune strategii, metode și instrumente de intervenție pentru optimizarea performanței.
Răspunde de dezvoltarea unui climat optim de muncă la nivelul biroului și de promovarea valorilor organizaționale în rândul echipei și de către membrii acesteia.
Răspunde de întocmirea balanţei de verificare.
Realizează analize financiare pe care le solicită managementul.
Elaborează situații privind activele, datoriile, cheltuielile și veniturile societății, pentru întocmirea situațiilor financiare în vederea consolidării acestora în situațiile financiare ale Grupului.
Răspunde de consemnarea corectă şi la timp a tuturor operaţiilor care afectează patrimoniul societăţii şi de înregistrarea cronologică şi sistematică în evidenţa contabilă a documentelor justificative.
Răspunde de stabilirea corectă a documentelor care se întocmesc şi de circuitul lor în cadrul societăţii.
Întocmește corect și prompt declaraţiile fiscale.
Efectuează operaţiuni de plăţi prin bancă utilizând sisteme electronice de plăţi.

Locatia postului:

Se asigura transport din zona Magazin Obor

  • Interviu online
  • In ce zona locuiti?
  • Care sunt asteptarile dvs salariale pentru acest post?
  • Ce anume doriti sa gasiti la viitorul job?
  • Sunteti persoana autorizata sa semneze bilantul?