Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești; București

Se recruteaza si din

Mizil, Buzău

Prin FinTask, agentie de nisa, selectam Contabil Senior pentru unul dintre clienţii noştri, producator de materiale de constructie din zona Prahova.

Responsabilităţi:

Înregistrează facturile de achizitii intracomunitare de la furnizorii externi.
Verifica soldurile furnizorilor externi.
Înregistrează facturile de transport intracomunitar aferente stocului de marfa/lexport produse finite
Justifica platile in avans in devize/evidenta incasari valuta
Activităti legate de stocuri: descărcarea gestiunii materii prime, justificare solduri conturi de stoc.
Participă anual la inventarierea stocurilor de marfă.
Înregistrează cheltuielile cu asigurările pentru mijloace fixe, RCA, transport extern.
Reevaluarea datoriilor în valută

Cerinţe:

Studii superioare de specialitate
Experiență pe un post similar de minim 3-5 ani.
Cunoștințe de contabilitate și de legislație financiar-contabilă.
Bune cunoștințe de operare PC (MS Office, programe de contabilitate).
Bună capacitate organizatorică.
Capacitate de analiză, capacitatea de a lucra în echipă.

Constituie un avantaj:
Experienţa / cunoştinţele specifice domeniilor: productie si distributie/export materiale de constructie

Descrierea companiei:

Fintask specializes in Finance & Accounting Staffing services. All our candidates are interviewed in person to thoroughly evaluate their background, experience, technical skills and aspirations to ensure that we meet or exceed our clients’ expectations as a valuable business partner. We are sourcing, screening and interviewing the best and brightest Accounting & Finance talent from Staff Accountants to CFO'.Please refer to our site.