Acest job nu mai este activ.

Contabil Senior cu Lb. Franceza

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Pitești

EBC HR Solutions este in cautarea unui Contabil Senior pentru unul din clientii sai, o companie din Pitesti ce are ca domeniu de activitate ingineria si consultanta tehnica.

Responsabilități

  • Verifica inregistrarile si soldurile in softul contabil si registrul banca, intocmeste si verifica facturile emise la clienti, facturile primite de la furnizori, realizeaza evidenta documentelor de plata si a numerarului si completeaza decontului de TVA lunar;
  • Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • Stabileste plata tuturor datoriilor, inclusiv a celor catre bugetul de stat, asigura intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale aferente activitatii Societatiifondul de mediu);
  • Intocmeste balante lunare si bilanturi;
  • Furnizeaza rapoarte, situatii, analize fiscale sau contabile;
  • Tine legatura cu Administratiile Financiare, Banci, Trezorerie, Fondul de mediu, Colaboratori externi (salarizare,PSI& SSM,,Medicina muncii etc).

Cerințe

  • Studii superioare;
  • Foarte bune cunostinte de limba franceza;
  • Cunostinte operare PC: Office, programe de contabilitate si gestiune;
  • Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale in vigoare.

Oferte (bonusuri)

  • Salariu fix;
  • Mediu de lucru placut;