Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ciorogârla

Se recruteaza si din

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

2000 €

Responsabilități

  • Verifica inregistrarile si soldurile in softul contabil si registrul banca, intocmeste si verifica facturile emise la clienti, facturile primite de la furnizori, realizeaza evidenta documentelor de plata si a numerarului si completeaza decontului de TVA lunar;
  • Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • Stabileste plata tuturor datoriilor, inclusiv a celor catre bugetul de stat, asigura intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale;
  • Intocmeste balante lunare si bilanturi;
  • Furnizeaza rapoarte, situatii, analize fiscale sau contabile;
  • Tine legatura cu Administratiile Financiare, Banci, Trezorerie, Fondul de mediu, Colaboratori externi (salarizare, PSI & SSM, Medicina muncii etc).

Cerințe

  • Experienta pe o pozitie similara (experienta de peste 5 ani reprezinta un avantaj);
  • Studii superioare in domeniul financiar/ contabil;
  • Cunostinte operare PC: Office, programe de contabilitate si gestiune;
  • Foarte bune cunostinte privind legislatia in domeniu;
  • Atentie la detalii si buna organizare;
  • Limba engleza – nivel avansat.