Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

italiană

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Agentia de munca temporara Steelworkers, activeaza in domeniul resurselor umane din Romania, fiind o companie specializata in munca temporara, gestiune si recrutare de personal calificat. Bazandu-se pe o echipa dinamica si tanara, societatea noastra isi propune imbinarea perfecta a unei game variate de job-uri in Romania si in strainatate, cu cerintele imediate ale clientilor.

Obiectivele principale ale societatii noastre, vizeaza perfectionarea continua a serviciilor oferite, atat clientilor cat si angajatilor nostri, fiind tot timpul conectati la realitatile de pe piata muncii, romanesti si internationale.

Suntem in cautarea unei persoane, dinamice și serioasă, pentru postul de Contabil Senior.

Cerinte:

- experiență minim 5 ani intr-o poziție de financiar-contabil, supervizare contabilă si/sau coordonare departament financiar contabil;
- studii superioare economice;
- cunostinte de legislație financiar- contabila;
- puternic si de incredere pentru cei din jur, integru ;
- abilitati de adaptare la un mediu organizational în schimbare;

- capacitate de a lucra în echipă.

- limba italiana, nivel avansat, scris si vorbit

Responsabilitati:

- Organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale;
- Intocmeste facturi,contracte si pontaje lunare, fiind ajutata de catre colegi;

- Asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;

- Reprezinta societatea în relația cu autoritatile statului si cu ocazia controalelor;
- Exercita control financiar preventiv;
- Alte activitati specifice postului.

Beneficii:

- salariul se discuta in functie de experienta

- orarul saptamanal: Luni-Vineri, intre orele 09:00-18:00 cu 1ora pauza de masa , orele 13:00-14:00

Asteptam cv-urile dvs.!

   Va multumim !