Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  coordonarea si controlul activitatilor financiar-contabile, potrivit conditiilor legale;

  verificarea inregistrarilor si soldurilor in softul contabil,  verificarea registrului de banca;

  intocmirea si verificarea facturilor emise catre clienti, a facturilor primite de la furnizori;

   mentinerea evidentei documentelor de plata si a numerarului si completarea decontului de TVA lunar;

  gestionarea resursele financiare necesare atingerii obiectivelor firmei;

elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;

 mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si stabilirea platii tuturor datoriilor, inclusiv a celor catre bugetul de stat;

 intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale aferente activitatii societatii;

intocmirea situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;

mentinerea legaturii cu bancile si cu alte institutii financiare.

Cerinte:

studii superioare, economice (Contabilitate si informatica de gestiune sau Finante banci);

experienta pe o pozitie similara (minim 3 ani);

experienţă în contabilitate de minim 5 ani;

membru CECCAR;

cunostinte si abilitati de operare PC: MS Office, programe de gestiune financiar-contabila;

cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar – contabil;

recunoasterea problemelor potentiale si dezvoltarea solutiilor;

acuratetea, calitatea si rapiditatea muncii;

abilitati de comunicare si negociere;

abilitati de planificare, analiza, organizare, dinamism, spirit de echipa;

cunostinte si abilitati de comunicare intr-o limba de circulatie internationala (de preferat limba engleza).