Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Ploiești

Wyser is the international company within Gi Group in charge of searching for and selecting specialized middle and senior management.

Responsabilitati:

  • Organizeaza, indruma, conduce, coordoneaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar – contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • Urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului;
  • Organizeaza si coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv, precum si persoanele care exercita acest control;
  • Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar;
  • Este responsabil cu intocmirea bilantului la sfarsitul fiecarui an financiar;
  • Supervizeaza implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informatic;
  • Efectueaza reconcilieri si supervizeaza inchiderea conturilor;
  • Asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare.

Cerinte:

  • Studii superioare de specialitate
  • Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara.
  • Cunostinte operare PC: MS Office, Navision (avantaj), Ciel, programe de contabilitate;
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar – contabil;
  • Recunoasterea problemelor potentiale si dezvoltarea solutiilor;
  • Acuratetea, calitatea si rapiditatea muncii;
  • Capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;
  • Corectitudine, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
  • Receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare).

Daca considerati ca sunteti candidatul potrivit pentru acest post, asteptam CV-ul dvs pe adresa de e-mail mentionata.

Jobs Posts for Linkedin