Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Care vor fi responsabilitatile tale?

- Sa inregistrezi documentele contabile in diverse programe de contabilitate, sa intocmesti si sa inregistrezi  situatiile analitice in contabilitate;
- Sa verifici corectitudinea documentelor primare si /sau a lucrarilor de contabilitate intocmite de client conform legislatiei in vigoare;
- Sa revizuiesti lucrarile efectuate de contabilii juniori, pentru firmele repartizate unde se lucreaza in echipa;
- Sa efectuezi contabilitatea financiara pe baza contabilitatii primare, inclusiv calcularea impozitelor si taxelor cu respectarea unor termene agreate cu clientii si transmiterea de raportari catre management;
- Sa intocmesti deconturile si declaratiile pentru impozitele si taxele cerute de legislatia in vigoare ;
- Sa intocmesti raportarile financiare anuale si raportarile contabile semestriale;
- Sa comunici clientului informatii cu privire la: finalizarea lucrarilor, rezultatele financiar –contabile, diferite raporte solicitate, demersuri la diverse institutii etc.
- Sa studiezi legislatia cu privire la spetele aparute in activitatea clientului cu suportul Managerului;

Ce competente si abilitati  ar trebui sa ai?

- Minim 3 ani experienta intr-o firma de prestari servicii profesionale de contabilitate;
- Sa cunosti limba engleza la nivel avansat;
- Sa fii absolvent ASE (reprezinta un avantaj facultatea de Contabilitate sau Fiscalitate);
- Sa ai bune cunostinte de operare PC (Excel,Word, Outlook Express);
- Sa fie organizat si sa aiba abilitati de time management;
- Sa fie o persoana atenta la detalii;
- Sa poti lucra cu termene limita;
- Sa fii serios, constiincios si perseverent;
- Sa fii diplomat si cu reale abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Ce iti oferim pe langa pachetul salarial?

- Bonusuri corelate cu Sistemul de beneficii si compensatii;
- Abonament medical gratuit;
- Cursuri profesionale interne periodice (spete de fiscalitate, spete din Codul Fiscal, actualizari legislative etc);
- Oportunitati reale de promovare si dezvoltare intr-un timp scurt;
- Evenimente corporate (teambuilding, petreceri cu ocazia sarbatorilor etc);
- Concursuri lunare cu premii;
- Cadouri cu diverse ocazii;

Alte informatii:

- Locatie: Piata Victoriei;

- Program de luni pana vineri 8:30 - 17

contabil senior