Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București; Strada Mihai Eminescu, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

600 €

CV Expert Contabil este o societate de Contabilitate, HR, Consultanta Fiscala si Expertize Extrajudiciare.

Portofoliul societatii noastre este in crestete si cuprinde societati din diverse domenii de activitate: Invatamant, Comert cu amanuntul, Arte, Media si socializare, Paza si protectie, IT, Constructii, Avocatura, Transport Intern si International, etc

Noul Contabil va avea urmatoarele responsabilitati:

  • Contribuie la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile sub indrumarea unui Expert Contabil
  • Inregistrarea documentelor financiar contabile
  • Intocmirea diverselor situatii si rapoarte solicitate de clienti si conducerea societatii
  • Pregatirea diverselor situatii contabile
  • Deplasari la institutiile statului: ANAF, ITM, etc
  • Indosariere si arhivare documentele

Cerinte minime:

  • Cunostinte de baza ale contabilitatii
  • Cunoasterea unei limbi straine
  • Cunostinte: Windows, Office, Internet Explorer, Chrome, Firefox
  • Abilitati de gandire analitica si rezolvare de probleme
  • Organizare,capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate
  • Experienta minim 1 an in cadrul unei firme de contabilitate
  • Experienta cu softul de contabilitate: Saga

  • Interviu online
  • Sunteti dispus sa sustineti si un interviu tehnic ?
  • Ne puteti raspunde la urmatoarea intrebare: Exista o corelatie intre jurnalul de vanzari, jurnalul de cumparari si declaratiile D300 , D390? Va rugam sa argumentati.
  • Ne puteti raspunde la urmatoarea intrebare: Daca furnizorul de apa ne trece pe factura "abonament" sau "apa", exista o diferenta intre cele doua ? Va rugam sa argumentati.
  • Ne puteti raspunde la urmatoarea intrebare: Daca avem un concediu medical pentru 30 zile, care dintre urmatoarele FS sau CCI trebuie aplicat ? Va rugam sa argumentati.