Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Gilău

EVW Holding SRL parte a grupului E van Wijk Olanda, recrutam Contabil Senior pentru Echipa din Gilau – Cluj.

Datorita expansiunii si dezvoltarii activitatilor, suntem in cautarea unui Contabil Senior, care sa fie interesat de o provocare profesionala si de o oportunitate de cariera. Candidatului i se va oferi oportunitatea de a contribui la dezvoltarea si la imbunatatirea continua a proceselor financiare din EVW Holding SRL.

Responsabilitati:

  • Implementeaza si mentine la zi procedurile contabile pentru asigurarea conformitatii cu cerintele Controlului Intern
  • Efectueaza calculul si inregistrarea provizioanelor si ajustarilor
  • Verifica inregistrarea operatiunilor intracomunitare
  • Tine evidenta operatiunilor de inchidere a conturilor de venituri si cheltuieli
  • Analizeaza si gaseste explicatii asupra componentelor de rulaj si de sold pentru conturile contabile din balanta lunara, la solicitarea Contabilului sef
  • Participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului, urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
  • Ofera suport Contabilului sef in activitatile periodice de inchidere a situatiilor financiare
  • Intocmeste raportari periodice specifice sferei de activitate
  • Asigura asistenta si consultanta echipei de contabilitate in problemele profesionale legate de activitatile financiar-contabile
  • Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia
  • Asigura suport in furnizarea documentelor solicitate pe durata auditului anual
  • Verifica lunar soldul conturilor din balanta de verificare  si concordanta dintre conturile sintetice si cele analitice
  • Asigura suport in procesul de implementare al noului ERP

Cerinte:

  • Studii superioare de profil economic
  • Experienta relevanta in contabilitate de minim 5 ani
  • Buna cunoastere a legislatiei in vigoare
  • Cunostinte avansate de operare MS Office si operare in programe specifice de contabilitate (preferabil ERP integrat)
  • Limba engleza nivel mediu
  • Capacitate ridicata de analiza si sinteza
  • Abilitati de organizare, comunicare si prioritizare a activitatilor
  • Responsabilitate si profesionalism
  • Etica si atitudine pozitiva

Beneficii:

  • Munca intr-o echipa dinamica si profesionista
  • Pachet salarial atractiv
  • Servicii medicale si asigurari de sanatate
  • Transport asigurat
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala continua