Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilitati:

  • participa activ la desfasurarea activitatii contabile a companiei in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • asigura si raspunde de elaborarea si depunerea raportarilor financiare si fiscale ale societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
  • asigura inregistrarea tranzactiilor din extrasele bancare precum si inregistrarea documentelor justificative in contabilitate;
  • asigura transpunerea in contabilitate a rapoartelor de productie (urmarirea calculatiei costurilor pe produs, urmarirea cheltuielilor directe si indirecte aferente procesului de productie), intocmirea si verificarea registrului de casa;
  • intocmirea raportarilor financiare anuale si raportarile contabile semestriale;
  • asigura intocmirea/verificarea declaratiilor fiscale de taxe si impozite, conform prevederilor legale;
  • asigura arhivarea documentelor justificative si a registrelor contabile conform cu legislatia in vigoare.

Cerințe

  • experienta minim 5 ani in contabiliate; reprezinta un plus experienta intr-o companie de productie;
  • cunoașterea programului SAGA;
  • foarte bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
  • abilitati foarte bune de comunicare, organizare, planificare si atentie la detalii.

What's in it for you?

  • salariu atractiv;

  • acces la cursuri de specialitate, conferinte, training-uri si teambuilding-uri;

  • abonament medical privat;

  • reduceri pentru activitati sportive (fitness, aerobic, piscină, tenis);

  • sedinte de masaj la birou;

  • o echipă tânără, distractivă si creativă.