Nivel cariera

Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cerinte:

  • Studii superioare economice;
  • Experienta intr-o pozitie similara - minim 10 ani;
  • Cunostinte solide privind legislatia in domeniul contabilitatii;
  • MS Office;
  • Spirit de echipa, persoana serioasa;
  • Persoana organizata;
  • Atentie la detalii;
  • Abilitate de a lucra cu termene limita;
  • Abilitati de analiza sza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului.

Responsabilitati:

  • Asigura verificarea, inregistrarea si evidenta contabila a intrarilor/iesirilor de bunuri si servicii, deconturilor, extraselor de banca si a registrului de casa;
  • Repartizeaza cheltuielile/veniturile pe centrele de cost;
  • Participa la inventarierea anuala/lunara si inregistreaza rezultatele inventarierii in softul de gestiune;
  • Efectueaza si verifica componenta soldurilor pe fiecare cont;
  • Activitate de RU: intocmire CIM, acte aditionale, decizii, adeverinte. Evidenta REVISAL. Calcul salarii;
  • Verifica  balantele lunare;
  • Verifica jurnalul de cumparari si jurnalul de vanzari;
  • Intocmeste declaratii fiscale lunare si situatiile financiare anuale;
  • Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducere sau de catre alte organisme;
  • Intocmeste si depune situatii financiare anuale si semestriale.

Oferim:

  • Pachet salarial atractiv.