Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 700 €

Candidatul ideal:

- experienta intr-o firma de contabilitate;

- studii superioare de specialitate;
- experienta minim 2 ani in domeniu pe o pozitie similara;
- cunoasterea soft-ului SAGA – reprezinta avantaj, dar nu este cerinta obligatorie;
- cunostinte limba engleza – scris si vorbit;
- cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar - contabile;
- abilitati de comunicare si spirit de echipa;
- abilitati de organizare, coordonare, minutiozitate, atentie la detalii;
- responsabilitate vis-a vis de lucrarile efectuate si termenele stabilite;
- preocuparea continua pentru actualizarea prevederilor legislative in domeniu financiar –contabil.

Responsabilitatile candidatului ideal vor fi:
- Culegerea de informatii in programul de contabilitate SAGA din documentele primare ale companiilor
- Verificarea lunara a Jurnalelor de cumparari si Jurnalelor de vanzari;
- Intocmirea situatiilor si rapoartelor financiar-contabile
- Arhivarea documentelor financiar-contabile;
- Mentinerea unei bune relatii cu membrii echipei si clientii;
- Reprezentarea societatii in cazul controalelor cu autoritatilor abilitate;
- Intocmirea declaratiilor fiscale si a situatiilor financiare anuale/semestriale;
- Intocmirea ordinelor de plata/foi varsamant in vederea achitarii obligatiilor catre Autoritati;
- Mentinerea relatiilor cu Administratia Financiara, Trezorerii, etc.
- Alte activitati specifice evidentelor financiar- contabile

Descrierea companiei:

Compania noastra ofera servicii de contabilitate, audit si consultanta in domeniul contabil.

Pentru mai multe informatii va rugam sa vizitati site-ul nostru: www rosbp ro