Expert Financiar Analiza și Ofertare

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

1500 - 2500 €

Acest job nu mai este activ.

Responsabilităţi:
1. Asigurarea analizei documentațiilor de atribuire întocmite de autoritățile contractante sub aspect financiar contabil și economic

întocmirii pârtii economice a ofertelor ce urmează a fi depuse către autoritățile contractante
implementarea contractelor realizate in urma adjudecarilor prin gestionarea aspectelor economice
5. Acorda suportul si analiza inregistrarilor contabile efectuate in sistem pentru contractele monitorizare si corectarea acestora, dupa caz

6. Mentine relatiile cu auditorii externi si asigura suport in pregatirea rapoartelor solicitate de autoritățile contractante
o varietate de situatii standard, periodice, intermediare sau finale,  precum rapoarte de cost, balante de verificare, bilanturi pe contractele monitorizate
intern cu alte departamente pentru a sustine performanta corespunzatoare echipelor din aria sa de responsabilitate

Cerinţe:
Absolvent de studii superioare economice
Experienta intre 3-5 ani in evidenta contabila pana la nivel de bilant inclusiv;
Experienta in utilizare ERP (constituie avantaj Charisma)
Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa;CECCAR reprezinta avantaj;

Experienta in realizarea pârtii economice a ofertelor lansate de autorități contractante in cadrul proiectelor derulate de organizațiile din care a făcut /face parte

  • Interviu online
  • Descrieți pe scurt o experiența legată de participarea la un proiect in care ați întocmit partea economică a unei ofertei
  • Care este facultatea absolvita si specializările urmate ?
  • Care este opțiunea salarială neta pentru acest post și disponibilitatea ?