Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Responsabilităţi:
1. Asigurarea inregistrarii cronologice si sistematice a operatiunilor financiar-contabile angajate de societate;
si participarea la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
3. Coordonarea si supervizarea activitatii contabilitatii primare;
4. Asigura intocmirea bilantului contabil;
5. Acorda suportul si analiza inregistrarilor contabile efectuate in sistem in timpul lunii si corectarea acestora, dupa caz
6. Intocmeste toate declaratiile fiscale si asigura depunerea lor, în conformitate cu prevederile legale;
7. Mentine relatiile cu auditorii externi si asigura suport pentru Directorul Economic in pregatirea rapoartelor solicitate de auditorii externi.
8. Intocmeste o varietate de situatii standard, periodice, intermediare sau finale, solicitate de Directorul Economic, precum rapoarte de cost, balante de verificare, bilanturi.
9. Colaboreaza intern cu alte departamente pentru a sustine performanta corespunzatoare echipelor din aria sa de responsabilitate

Cerinţe:
Absolvent de studii superioare economice
Experienta intre 3-5 ani in evidenta contabila pana la nivel de bilant inclusiv;
Experienta in utilizare ERP (constituie avantaj Charisma)
Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa;CECCAR reprezinta avantaj;

  • Interviu online
  • Descrieti pe scurt o experienta in domeniul contabil de care va amintiți cu plăcere
  • Care este facultatea absolvita si specializările urmate