Contabil Sef import si distributie

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Prin FinTask,agentie de nisa, cautam Contabil Sef pentru o importanta companie romaneasca, cu activitati in import si distributie marfuri si componente chimice, cu sediul in zona de sud, Jilava- Giurgiului.

Principalele responsabilitati:

  • Asigura evidenta contabila, sintetica si analitica, a furnizorilor de materii prime, marfuri si servicii, inclusiv leasing, conform cerintelor locale
  • Asigura evidenta contabila a imobilizarilor corporale si necorporale si a amortizarii lor , conform cerintelor fiscale si locale
  • Opereaza in contabilitate documentele de intrare furnizori de imobilizari , inclusiv leasing (facturi) ·
  • Sustine activitatea conducerii privind analiza conturilor de imobilizari din balanta de verificare, furnizarea de informatii necesare intocmirii diverselor rapoarte interne si/sau externe si necesare eventualelor controale fiscale.
  • Asigura evidenta contabila lunara a stocurilor de materii prime, materiale consumabile,  a mijoacelor fixe si a obiectelor de inventar in depozit
  • Asigura evidenta contabila lunara a stocurilor de produse finite, semifabricate si produse reziduale
  • Asigura evidenta contabila lunara a stocurilor detinute in custodie si a stocurilor aflate la terti
  • Sustine activitatea conducerii companiei privind analiza conturilor de stocuri din balanta de verificare, furnizarea de informatii necesare intocmirii diverselor rapoarte interne si/sau externe si necesare eventualelor controale fiscale.

Competente cautate:

  • Sa cunoasca  regulile de inregistrare contabila cu privire la contabilitatea furnizorilor,in mod special, si contabilitate generala
  • Sa cunoasca principalele elemente ale reglementarilor fiscale si contabile locale
  • Sa cunoasca principalele elemente ale reglementarilor fiscale si contabile locale cu privire la mijloace fixe
  • Sa detina cunostinte bune IT (utilizare aplicatii MS Office – Excel, Word) + SCALA (de preferat)
  • Sa cunoasca riscurile nerespectarii regulilor contabile
  • Sa posede cunostinte temeinice in domeniul contabilitatii (evidenta stocuri, contabilitate generala, contabilitate de gestiune)
  • Sa dea dovada de un inalt grad de responsabilitate in executarea lucrarilor contabile

Descrierea companiei:

Fintask specializes in Finance & Accounting Staffing services. All our candidates are interviewed in person to thoroughly evaluate their background, experience, technical skills and aspirations to ensure that we meet or exceed our clients’ expectations as a valuable business partner. We are sourcing, screening and interviewing the best and brightest Accounting & Finance talent from Staff Accountants to CFO'.Please refer to our site.