Adresa/ adresele jobului

București

Societate de contabilitate si consultanta cu o mare experienta in domeniu, avem clienti cu activitati diferite din diverse domenii. Folosim soft Saga, avem deja 6 colegi tineri entuziasti, program 9-17:30, birou zona Grozavesti.

Angajam Contabil Sef

Cerinte:

- persoana trebuie sa fie pasionata de contabilitate si motivata sa se dezvolte alaturi de noi in acest domeniu

- membru CECCAR

- sa probeze o vechime de cel putin 5 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
Cunostinte:
-sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
-sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;

-engleza avansat.

Responsabilitati si sarcini:

-organizeaza, indruma, conduce si controleaza desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatilor client in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor declarative ale societatilor client fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-supervizeaza implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informational;
- realizeaza proceduri interne de lucru privind realizarea contabilitatii si respectarea regulilor fiscale pentru societatile client;

- se informeaza continuu si este la curent cu toate modificarile fiscale si contabile;

- raspunde solicitarilor clientilor;

- intocmeste situatiile financiare pentru societatile client;

- intocmeste calculul rezultatului fiscal pentru societatile client;

- coordoneaza echipa din subordine, astfel incat sarcinile sa fie duse la bun sfarsit.

Ce oferim:
-mediu placut
-oportunitate de dezvoltare profesionala
-salariu motivant

-asigurare medicala privata

-telefon de serviciu

-cursuri de pregatire profesionala decontate de societate

-decontare cotizatie fixa CECCAR