Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

700 - 800 €

Cerintele postului:

-studii superioare in domeniul economic, specializarea finante-contabilitate, avand cunostinte de gestiune informatica.

- experienta de minim 5 ani intr-un departament de contabilitate/financiar (gestiune, stocuri, furnizori, clienti, etc).cunostinte de contabilitate si fiscalitate- cunostinte in utilizarea Microsoft Office ( in special Excel)- detinerea calificarii CECCAR sau in curs de a o obtine;
- cunoastere medie a limbii engleze;
- cunostinte de operare in Abas ( constituie avantaj)- atentie la detalii- abilitati de comunicare si relationare- capacitate de lucru in echipa si individual- persoana ordonata si organizata

Competente generale:

  • atentie la detalii
  • capacitate de organizare
  • initiativa
  • responsabilitate
  • adaptabilitate
  • spirit de echipa

Responsabilitatile postului:

  • sa analizeze documentele economice,
  • sa coordoneze activitatea financiara si economica a firmei,
  • sa analizeze documentele colectate,
  • reconciliere si reglare fise de parteneri
  • sa transmita documentele specifice,
  • sa aiba capacitatea de organizare a locului de munca,
  • intocmirea declaratiilor lunare sau periodice conform cerintelor in vigoare.
  • va mentine evidenta mijloacelor fixe din patrimoniu urmarirea amortizarii acestora si reconcilierea cu cont
  • realizarea operatiunilor financiar - contabile ale societatii in programele de evidenta contabila;
  • efectuarea operatiunilor specifice de contabilitate generala, intocmirea/verificarea evidentelor contabile,si situatiilor financiare anuale;
  • intocmirea registrelor contabile si fiscale obligatorii;
  • intocmirea situatiilor si rapoartelor specifice domeniului financiar-contabil;
  • intocmirea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale si anuale;
  • responsabil de inregistrarile contabile (casa, banca, facturi interne/externe, deconturi de cheltuieli, stocuri, mijoace fixe etc).