Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Principalele responsabilitati ale postului sunt:
 organizarea, coordonarea si controlul activitatilor financiar-contabile, potrivit conditiilor legale;
• gestionarea resursele financiare necesare atingerii obiectivelor firmei;
 elaborarea si implementarea politicilor si strategiilor financiar-contabile ale firmei;
 intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual, inventarului societatii;
 elaborarea de studii si analize privind profitabilitatea activitatilor, eficienta utilizarii capitalului de lucru, evolutia acumularilor banesti, a structurii cheltuielilor materiale si a altor indicatori economico-financiari;
 analiza lunara a necesarului de lichiditati si dispunerea de masuri in vederea accelerarii vitezei de rotatie a activelor circulante;
 mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si indeplinirea la termen a obligatiilor fata de oricare dintre creditorii societatii;
 organizarea, conducerea si controlul inventarierii generale anuale a patrimoniului;
 intocmirea situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;
 mentinerea legaturii cu bancile si cu alte institutii financiare.

Cerinte pentru ocuparea postului:

• absolvent studii superioare economice
• experienta: minim 5 ani in domeniul financiar-contabil
• cunostinte solide de legislatie financiar-contabila si fiscala;
• cunostinte avansate de operare calculator: Word, Excel, Outlook, etc
• abilitati de comunicare, organizare, sistematizare si prioritizare;
• capacitate de asimilare si procesare a informatiilor;
• orientare spre obtinerea de rezultate de calitate si la timp;
• rapiditate in analizarea si operarea documentelor;
• capabil sa lucreze individual dar si in echipa;

Beneficii :

 • Pachet salarial motivant;

 • Mediu de lucru placut, inovativ, cu provocari profesionale.

Societatea se va asigura ca datele dvs. cu caracter personal sunt prelucrate conform GDPR. Datele dvs vor fi stocate pentru o perioada maxima de 6 luni si nu vor face obiectul unui proces decizional automatizat (crearea de profiluri), astfel cum aceste notiuni sunt definite de GDPR. Trimitand candidatura, confirmati ca ati citit si acceptat informatiile din anunt cu privire la procesarea si utilizarea datelor dvs. personale.