Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

300 - 500 €

Candidatul ideal:
- experienta in domeniul contabilitatii
- studii superioare economice
- expert contabil – autorizat CECCAR
- cunostinte de contabilitate si fiscalitate
- cunostinte in utilizarea Microsoft Office ( in special Excel)
- capacitate de lucru in echipa si individual
- persoana ordonata si organizata

Descrierea jobului:
• Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare

• Asigura si raspunde de elaborarea si depunerea raportarilor financiare si fiscale ale societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare (impozit pe profit, TVA, impozite locale, contributii sociale)

• Responsabil pentru intocmirea situatiilor financiare consolidate

• Responsabil inchideri lunare, depunere declaratii lunare/ trimestriale/ anuale reconcilierea conturilor din balanta,
• Inregistrarea in contabilitate a facturilor de servicii si mijloacelor fixe
• Elaboreaza, implementeaza si urmareste proceduri interne legate de activitatea de contabilitate

• Asigurarea suportului pe probleme de fiscalitate ori de cate ori activitatea implica aspecte relevante
• Asigurarea intocmirii contractelor de munca, mentinerea evidentei dosarelor de personal (inregistrare in REVISAL), intocmirea statelor de plata.