Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 800 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cerinte:

  • Studii relevante in Finante/Contabilitate
  • 3-5 ani experienta in domeniu
  • Cunoasterea programului SAP- constituie un avantaj
  • Cunostinte  avansate de MS Office
  • Abilitatea de a lucra in mod independent si de a lua initiative
  • Abilitati analitice solide, capacitatea de a face fata unor termene stranse
  • Abordare pragmatica si proactiva in rezolvarea problemelor specific
  • Atentie la detalii dar si capacitate de sinteza

Responsabilitati:

  • Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
  • Responsabil pentru intocmirea situatiilor financiare consolidate lunare, plati, cash-flow
  • Responsabil inchideri lunare, conturilor din balanta, inregistrarea in contabilitate a facturilor de servicii si mijloacelor fixe si/ sau de depunerea declaratiilor fiscal
  • Elaboreaza, implementeaza si urmareste proceduri interne legate de activitatea de contabilitate
  • Participa la inventarierea si prelucrarea inventarului anual.
  • Asigura si raspunde de elaborarea si depunerea raportarilor financiare si fiscale ale societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare (impozit pe profit, TVA, impozite locale, contributii sociale)
  • Asigurarea suportului pe probleme de fiscalitate ori de cate ori activitatea implica aspecte relevante